Atak nożownika w Irlandii - pięć osób rannych

Funkcjonariusze Gardy proszą o kontakt świadków tego brutalnego zdarzenia w Irlandii.

Kilka osób, w tym dzieci, zostało rannych w ataku nożownika w centrum Dublina.

Atak nożownika w Irlandii

Garda i służby ratunkowe pojawiły się na miejscu przy Parnell Square East w północno-środkowej części miasta krótko po godzinie 13:30 w czwartek 23 listopada.

Troje małych dzieci, kobieta i mężczyzna zostali przewiezieni do różnych szpitali w regionie Dublina w celu leczenia.

Funkcjonariusze Gardy potwierdzili, że pięcioletnia dziewczynka odniosła poważne obrażenia i obecnie otrzymuje pilną opiekę medyczną w szpitalu Temple Street.

Pięcioletni chłopiec i sześcioletnia dziewczynka odnieśli mniejsze obrażenia i zostali zabrani do szpitala Crumlin. Kobieta w wieku trzydziestu lat otrzymuje leczenie z poważnymi obrażeniami w szpitalu Mater.

Śledztwo Gardy

Mężczyzna w wieku 40-kilku lat, który jest osobą zainteresowaną w prowadzonym śledztwie, również odniósł poważne obrażenia i jest leczony w innym szpitalu w regionie.

Śledczy obecnie nie poszukują żadnej innej osoby związanej z tym brutalnym incydentem. Wstępne ustalenia sugerują, że mężczyzna zaatakował grupę osób nożem, a w sprawie zainterweniowali przechodnie.

Odnaleziono nóż, a miejsce przy Parnell Square pozostaje zabezpieczone, technicy kryminalni prowadzą tam swoje czynności.

Funkcjonariusze Gardy apelują o kontakt do świadków zdarzenia pod numerami 01-666 8600 lub 1800-666 111 bądź z dowolnym posterunkiem Gardy.