Atrakcja turystyczna w Irlandii - delfiny, foki i wieloryby

W tym niesamowitym miejscu w Irlandii można spotkać delfiny, foki, rekiny, a nawet wieloryby.

Mała irlandzka wyspa została uznana za najlepsze miejsce na kemping na wyspie w Europie.

Kemping w Irlandii

Conde Nast Traveller, popularny magazyn podróżniczy, wybrał kemping Chléire Haven na Cape Clear jako wyjątkowe miejsce na dziki kemping.

Magazyn chwali tę irlandzką wyspę, położoną tuż przy południowo-zachodnim wybrzeżu hrabstwa Cork, za jej oszałamiające piękno, naturalne krajobrazy oraz unikalną lokalizację.

Kemping oferuje namioty typu bell i jurty mongolskie, które znajdują się na stromym wzgórzu z widokiem na zatokę, gdzie można spotkać rekiny olbrzymie, delfiny, a nawet sporadycznie wieloryby.

W magazynie Conde Nast Traveller napisano:

Rozsuń namiot, aby podziwiać rozległe widoki na Atlantyk i zobaczyć delfiny skaczące z fal podczas robienia śniadania w Chleire Haven.

Atrakcje turystyczne w Irlandii

Kemping jest idealnie położony w osłoniętym South Harbour na Cape Clear, malutkiej wyspie u wybrzeży Baltimore.

Goście tej wyspy mogą wyruszyć pieszo, idąc krętymi ścieżkami przez pola fioletowego wrzosu i paproci w dół do lśniącego brzegu, gdzie rzadkie ptaki, rekiny olbrzymie, wieloryby i kolonie fok bawią się w falach.

Według Tripadvisor, Cape Clear to idealne miejsce dla miłośników przyrody i dzikiego kempingu, oferujące niezapomniane widoki, bogactwo morskiego życia i unikalną atmosferę małej, irlandzkiej wyspy.