Atrakcje turystyczne - Otwarcie nowej trasy w Irlandii

Projekt bez wątpienia stanie się jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych w Irlandii.

Wschodnia część hrabstwa Cork świętuje otwarcie pierwszego etapu długo oczekiwanej trasy zielonej drogi Midleton-Youghal.

Trasa pieszo-rowerowa w Irlandii

Projekt, który stanowi kluczowy element aktywnego podróżowania w regionie, zapewni mieszkańcom i odwiedzającym nową, bezpieczną przestrzeń do spacerów i jazdy na rowerze.

Pierwszy odcinek nowej zielonej drogi, rozciągający się na 8 km od stacji kolejowej w Midleton do centrum wioski Mogeely, został oficjalnie otwarty przez burmistrza hrabstwa Cork, radnego Franka O’Flynna.

Projekt, którego celem jest połączenie Midleton, Mogeely, Killeagh i Youghal, cieszy się już popularnością wśród mieszkańców, którzy mieli okazję wypróbować tę trasę.

Droga, wiodąca przez malowniczą wiejską okolicę wschodniego Cork, obok otwartych pól, krzewów i drzew, została zaprojektowana z myślą o integracji z naturą.

Inwestycja w Irlandii

Minister Stanu w Departamencie Transportu, Jack Chambers, podkreślił znaczenie inwestycji w zrównoważony transport i infrastrukturę, która poprawia jakość życia w lokalnych społecznościach.

Radny Frank O’Flynn wyraził nadzieję, że zakończenie zielonej drogi Midleton-Youghal będzie stanowić ważny krok w kierunku zapewnienia lepszej łączności rowerowej między Cork a Waterford, a trasa zostanie włączona do międzynarodowej trasy rowerowej EuroVelo 1.

Długość całej trasy będzie wynosić 23 km, a koszt inwestycji to 15 milionów euro. Szacuje się, iż nową trasą rowerową może przejeżdżać nawet 250 000 osób rocznie.

Dzięki tej inwestycji lokalni przedsiębiorcy skorzystają ze wzmożonego ruchu turystycznego w regionie.