Awaria systemu - odwołane i opóźnione loty do i z Irlandii

Pasażerom w Irlandii zaleca się sprawdzanie statusu lotu przed przybyciem na lotnisko.

Irlandzki sekretarz stanu ds. transportu międzynarodowego, Jack Chambers, ostrzega pasażerów przed awarią systemu.

Odwołane i opóźnione loty w Irlandii

Usterka w brytyjskim systemie kontroli ruchu lotniczego będzie miała „poważne” konsekwencje dla lotów do i z Irlandii, jak poinformował.

Wiodący dostawca usług kontroli ruchu lotniczego w Wielkiej Brytanii poinformował, że w poniedziałek zastosował ograniczenia przepływu ruchu w celu zapewnienia bezpieczeństwa w związku z problemem technicznym.

DAA, operator lotnisk w Dublinie i Cork w Irlandii, poinformował, że problemy te powodują opóźnienia w niektórych lotach do i z głównych węzłów komunikacyjnych.

Zalecono wszystkim pasażerom planującym podróż z Irlandii „sprawdzenie statusu swojego lotu u linii lotniczej przed podróżą”.

Linie Aer Lingus poinformowały, że istnieją poważne ograniczenia w lotach do Wielkiej Brytanii oraz restrykcje dotyczące przelotów nad przestrzenią powietrzną Wielkiej Brytanii.

Ryanair również potwierdził, że ich loty są zakłócone w wyniku awarii kontroli ruchu lotniczego, oferując pasażerom, których dotyczy ta sytuacja, pełny zwrot pieniędzy lub bezpłatną zmianę lotu.

Awaria na lotnisku w Irlandii

To drugie w ostatnim czasie problemy pasażerów w Irlandii. W piątek 25 sierpnia doszło do tymczasowych problemów na lotnisku w Dublinie dla pasażerów korzystających przy odprawie ze stanowisk samoobsługowych.

Przedstawiciele DAA poinformowali, że wystąpił problem informatyczny, który spowodował opóźnienia dla setek pasażerów próbujących odprawić się w Terminalu 2.

Jednak sytuacja była krótkotrwała, a operator Dublin Airport potwierdził, że problem został rozwiązany tuż przed godziną 8:00 rano.