Pasażerowie lotu linii Ryanair do Irlandii przeżyli trudne chwile na pokładzie samolotu.

W poniedziałek 16 kwietnia 2018 roku samolot linii Ryanair do Dublina został zawrócony na lotnisko we Frankfurcie w Niemczech.

Jeden z pasażerów przejawił na pokładzie samolotu z Cypru atak psychozy, a jego zachowanie spowodowało decyzję pilota o awaryjnym lądowaniu.

38-letni pasażer, pochodzący prawdopodobnie z jednego z krajów Europy Wschodniej, podczas lotu zaczął się kłócić z innym pasażerem. Jego zachowanie stawało się coraz bardziej agresywne.

Mężczyzna krzyczał i wymachiwał rękami twierdząc, że wszyscy pasażerowie na pokładzie to aktorzy, którzy „chcą go zabić”. Agresywny mężczyzna wymierzał uderzenie w przypadkowe osoby i rzucał się na podłogę i podnosił, a jego zachowanie zszokowało pozostałych pasażerów. Znajdujący się w pobliżu mężczyzny rodzice próbowali ochronić swoje dzieci i podawali je pasażerom znajdującym się w innej części pokładu.

Jeden z pasażerów, który w przeszłości pracował jako ochroniarz w klubie nocnym, obezwładnił agresora i próbował go uspokoić przez kolejny kwadrans. Na pomoc przyszło dwóch kolejnych mężczyzn, a pilot skierował samolot na lotnisko w Niemczech.

Wtedy z mężczyzną zaczął rozmawiać inny pasażer, który porozumiewał się w jego ojczystym języku, dzięki czemu sytuacja się uspokoiła. Na lotnisku we Frankfurcie 38-latek został wyprowadzony z samolotu przez niemieckich policjantów. Po kilku minutach pasażerowie samolotu mogli kontynuować podróż do Dublina.