POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Przedstawiciele banku w Irlandii potwierdzają nową metodę oszustwa i ostrzegają swoich klientów.

Przed długim weekendem do klientów banku AIB wysłany został e-mail z ostrzeżeniem przed nową metodą oszustów w Irlandii.

Bank w Irlandii

Według podanych informacji do procederu wykorzystuje się kierowców taksówek, którzy mogą nie być świadomi, że biorą udział w przestępstwie.

W wiadomości poinformowano, że oszuści dzwonią do klientów AIB i podszywają się pod pracowników banku. Mówią klientom, że dane ich karty „są już w rękach przestępców” i proszą o odesłanie karty z powrotem do banku taksówką.

Nieświadomi procederu taksówkarze obierają karty bankowe od klientów i dostarczają je do przestępców, co pozwala im na dostęp do kont oszukanych tak osób.

Przedstawiciele banku AIB ostrzegają:

Chociaż możemy do Ciebie zadzwonić, jeśli zauważymy podejrzaną aktywność na Twojej karcie, nigdy nie poprosimy Cię o zwrot karty.
Nigdy nie wyślemy taksówki po kartę. Nigdy nie poprosimy Cię o kliknięcie linku.
Nigdy nie przekazuj swojej karty bankowej osobom trzecim i nigdy nie podawaj swojego numeru PIN, kodów jednorazowych ani danych/hasła do bankowości internetowej.

Oszustwo w Irlandii

Każdemu klientowi, który usłyszy przez telefon nietypową prośbę ze strony rzekomego pracownika banku, zaleca się zakończenie rozmowy i udanie się do siedziby banku.

W przypadku podejrzenia oszustwa można samemu zadzwonić do banku pod numer 0818 724 724, a także zablokować kartę przez internet.