Bardzo niespokojne warunki pogodowe w Irlandii - alert dla mieszkańców

Meteorolodzy twierdzą, że Irlandia jest na kursie wzmocnionego prądu strumieniowego, który przepycha układy niskiego ciśnienia.

Na początku nowego roku możliwe jest wystąpienie bardzo niespokojnych warunków pogodowych w Irlandii, jak zapowiadają meteorolodzy.

Prognoza pogody

Ich zdaniem zimne powietrze w Stanach Zjednoczonych wzmocniło prąd strumieniowy, który przepycha układy niskiego ciśnienia przez Atlantyk.

Ze wstępnej prognozy pogody wynika, że mieszkańcy Irlandii mogą spodziewać się kolejnego spadku temperatur, a także opadów deszczu i deszczu ze śniegiem.

Układowi niskiego ciśnienia znad Atlantyku towarzyszyć mają silne i porywiste wiatry, co może przyczynić się do wprowadzenia alertów ostrzegawczych.

Alert pogodowy

Tymczasem w kilku hrabstwach ogłoszono alert pogodowy w związku z silnym sztormowym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu.

STATUS ŻÓŁTY

Dla: Donegal, Leitrim, Sligo

Od: czwartku 29 grudnia od godziny 05:00
Do: czwartku 29 grudnia do godziny 11:00

Spodziewany jest wiatr o sile 50-60 km/h, w porywach dochodzący do 90-110 km/h. Najsilniej będzie wiało na obszarach przybrzeżnych.

Pogoda na sylwestra

Obecna prognoza na sylwestrową noc jest jeszcze „niepewna”, jak twierdzi instytut meteorologiczny Met Éireann.

Jednak na obecną chwilę na przeważającym obszarze kraju będzie bez opadów, jedynie na południu spodziewać się można jedynie przelotnych opadów deszczu.

Tam też będzie najcieplej – do 5 stopni Celsjusza, natomiast w pasie centralnej i północnej Irlandii możliwe są za to przymrozki.