W ten weekend w Irlandii spodziewane są wiosenne warunki pogodowe.

Na pogodę w Irlandii zasadniczy wpływ zaczyna mieć silny układ wysokiego ciśnienia. Meteorolodzy zapowiadają wiosenną pogodę – będzie ciepło i słonecznie.

Zgodnie z prognozą Met Eireann w najbliższych dniach ilość opadów będzie utrzymywać się na niskim poziomie. Średnie temperatury powietrza w dzień będą nieco wyższe od średniej. Temperatury w nocy mogą czasami spaść do zera, powodując lekkie przymrozki.

W sobotę na przeważającym obszarze kraju będzie pochmurno, z lekkimi przejaśnieniami. Temperatury w dzień utrzymywać się w będą w granicy od 10 do 13 stopni Celsjusza.

W nocy z soboty na niedzielę, we wczesnych godzinach porannych, lokalnie wystąpi gęsta mgła. W niektórych rejonach możliwe przymrozki.

W niedzielę będzie więcej słońca, zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Temperatury w dzień oscylować będą w granicy między 10 a 12 stopni Celsjusza. W nocy po raz kolejny spodziewane są mgły.

Podobne warunki spodziewane są także w poniedziałek. Według meteorologów z Met Eireann wtorek będzie już bardziej pochmurny i deszczowy.