Bezpłatny dostęp do nowych usług dla mieszkańców Irlandii

Nowa usługa zostanie wdrożona w kilku miastach w Irlandii już w najbliższych tygodniach.

Już w najbliższych tygodniach uruchomiona zostanie nowa, bezpłatna usługa dla mieszkańców Irlandii.

Parki miejskie w Irlandii

Parki miejskie w Dublinie otrzymają ogólnodostępne szafki z bezpłatnym sprzętem sportowym. Inicjatywa BoxUp ma na celu zwalczanie nierówności społecznych.

Bezpłatny dostęp członków społeczeństwa do sprzętu sportowego „ma podnieść poziom aktywności i pomóc większej liczbie osób czerpać psychiczne, fizyczne i społeczne korzyści z aktywnego życia”.

Projekt Active Cities koncentruje się na wspieraniu i poruszaniu się tych, którzy są najmniej aktywni w społeczeństwie i obejmuje pięć największych miast w Irlandii: Dublin, Cork, Galway, Waterford i Limerick.

Sprzęt sportowy

Przedstawiciele biura Active Cities w Urzędzie Miejskim w Dublinie zapewniają, że posiadanie jednostki BoxUp w parku pomoże ludziom w pełni wykorzystać wiele dostępnych udogodnień.

Użytkownicy w każdym wieku i o różnych umiejętnościach będą mogli wykorzystać sprzęt sportowy i rekreacyjny.

Szafki BoxUp są zasilane energią słoneczną i zawierają różnorodne wyposażenie, w zależności od obiektów w danym obszarze. Cały sprzęt jest łatwo dostępny za pomocą bezpłatnej aplikacji.

Po Dublinie szafki BoxUp zostaną zainstalowane w pozostałych miastach projektu Active Cities – w Cork, Limerick, Galway i Waterford.