Black Friday - Garda ostrzega mieszkańców Irlandii

Specjalne ostrzeżenie dla mieszkańców Irlandii wydano w związku ze zbliżającym się sezonem zakupowym.

Przedstawiciele Gardy ostrzegają przed złodziejami, którzy w ostatnich tygodniach coraz częściej okradają klientów sklepów internetowych.

Black Friday w Irlandii

W przyszłym tygodniu rozpoczyna się sezon zakupowy, lecz oferty specjalne w ramach Black Friday czy Cyber Monday już zaczęły pojawiać się w różnych sklepach w Irlandii.

Niestety wzmożony sezon zakupowy oznacza zwiększona liczbę paczek i przesyłek, które kurierzy nierzadko pozostawiają pod drzwiami adresatów.

W ostatnich tygodniach pojawiło się coraz więcej zgłoszeń kradzieży takich paczek pozostawionych przed domami klientów.

Proces polega na śledzeniu kurierów i obserwacji miejsc, w których pozostawiane są przesyłki. Jeśli kurier zostawia paczkę przed domem, złodzieje wykorzystują sytuację i kradną pozostawiony tak bez nadzoru towar.

Ostrzeżenie dla mieszkańców

Funkcjonariusze Gardy radzą mieszkańcom, aby upewnili się, że zakupiony przez nich towar zostanie doręczony pod inny wskazany przez nich adres, jeśli nikt nie przebywa w pierwotnie podanym miejscu.

Zaleca się także zawarcie porozumienia z zaprzyjaźnionymi sąsiadami, u których kurierzy będą mogli ewentualnie postawić przesyłkę.

Po ofertach specjalnych Black Friday nastąpi kilkutygodniowy wzmożony ruch zakupów świątecznych. Przedstawiciele Gardy przypominają mieszkańcom o zachowaniu ostrożności wobec wiadomości SMS lub e-mail, które mogą okazać się próbą wyłudzenia.