Black Friday w Irlandii - sprzedawcy kontrolowani

Organ nadzorujący prawa konsumentów w Irlandii ostrzega sprzedawców przed oferowaniem fałszywych rabatów.

Organ nadzorujący prawa konsumentów ostrzega sprzedawców przed oferowaniem fałszywych rabatów w okresie poprzedzającym Black Friday, a także podczas okresu świątecznych wyprzedaży.

Black Friday w Irlandii

Komisja Konkurencji i Ochrony Konsumentów (CCPC) zapowiada aktywne kontrole zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i sklepach internetowych, aby sprawdzić, czy oferowane zniżki są rzeczywiste.

W przypadku ujawnienia niezgodności z przepisami, sprzedawcy mogą ponieść karę grzywny sięgającą nawet 5 000 euro.

W tym kontekście komisja CCPC apeluje do sprzedawców o zgłaszanie konkurentów, których podejrzewają o oferowanie fałszywych zniżek.

Podkreśla, że jest świadoma tego, że konkurenci bacznie obserwują nawzajem swoje ceny, i zachęca do przekazywania wszelkich danych potwierdzających potencjalne naruszenia przepisów.

Święta Bożego Narodzenia

Tymczasem jak wynika z najnowszej analizy danych, połowa konsumentów oczekuje mniejszej ilości środków na wydatki związane z Bożym Narodzeniem w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Starsi konsumenci planują wydać mniej, co jest prawdopodobnie wynikiem zwiększonych kwot na rachunkach domowych.

Połowa konsumentów zamierza ograniczyć wydatki na świąteczne prezenty, w podobnym stopniu planuje ograniczyć też wydatki na rozrywkę w okresie świąteczno-noworocznym.