Blokada Atlantycka - zaskakująca prognoza pogody w Irlandii

Met Éireann przewiduje „blokadę Atlantycką”, która może przerwać falę upałów w Irlandii.

Mieszkańcy Irlandii zaczęli się już przyzwyczajać do ciepłej pogody, jednak Met Éireann ostrzega przed nadchodzącym zjawiskiem „blokady Atlantyckiej”.

Upały w Irlandii

Zgodnie z przewidywaniami blokada może zakończyć falę upałów i wprowadzić zmienne warunki pogodowe w nadchodzących dniach.

Eksperci z Irlandii i Wielkiej Brytanii opisują pogodę na przyszły tydzień jako podzieloną, mimo nadziei na wysokie temperatury i dużo słońca w ostatnim tygodniu czerwca.

Pod koniec tygodnia istnieje realne zagrożenie intensywnymi opadami deszczu, co niestety może wpłynąć na plany wielu urlopowiczów.

Prognoza pogody w Irlandii

Ekspert pogodowy Alan O’Reilly z Carlow Weather zachęcił mieszkańców do „cieszenia się ciepłem” w niedzielę i poniedziałek, ponieważ wygląda na to, że nie utrzyma się ono dłużej, mimo raportów o fali upałów na cały przyszły tydzień.

Tymczasem irlandzki instytut meteorologiczny Met Éireann opublikował swoją prognozę pogody na ten weekend.

I tak najwyższe temperatury w niedzielę wyniosą od 20 do 25 stopni, jednakże na wybrzeżach zachodnich i południowo-zachodnich będzie chłodniej, z temperaturami od 17 do 20 stopni Celsjusza.

Najbliższe dni pozostaną zmienne, z przelotnymi opadami deszczu przeplatanymi okresami suchymi i słonecznymi.

We wtorek przewiduje się stopniowe rozprzestrzenianie się opadów deszczu i mżawki na wschód, po czym nastąpią przejaśnienia i opady deszczu, które rozwiną się na zachodzie później w ciągu dnia. Najwyższe temperatury wyniosą od 15 do 21 stopni Celsjusza.

Środa będzie kolejnym ogólnie suchym dniem z okresami słonecznymi i przelotnymi opadami w południowej i zachodniej części kraju. Przewidywane są temperatury od 19 do 23 stopni.

Od czwartku przewidywany jest już spadek temperatur do średnich wartości typowych dla tego okresu w Irlandii.