Brutalna zbrodnia w Irlandii - w sprawę zamieszany jest Polak

Funkcjonariusze Gardy apelują o kontakt osoby, które mają istotne dla śledztwa informacje.

Funkcjonariusze Gardy prowadzą śledztwo w sprawie zbrodni, w którą zamieszany jest Polak mieszkający w Irlandii.

Śledztwo Gardy

Do zdarzenia doszło w środę 8 marca około godziny 10:30 w Piercetown, Newbridge w hrabstwie Kildare. Przed jednym z domów został znaleziony 40-kilkuletni mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała i głowy.

Ranny w stanie krytycznym został przetransportowany do szpitala Naas General Hospital. Mimo usilnych starań zespołu medycznego jego stan uległ pogorszeniu i w piątek mężczyzna (prawdopodobnie obywatel Słowacji) zmarł.

W ramach śledztwa aresztowany został 30-kilkuletni mężczyzna, który został przesłuchany na posterunku Newbridge Garda Station. Jak podają irlandzkie media, jest to mężczyzna z polskim obywatelstwem, a w sobotę 11 marca został zwolniony z aresztu bez postawienia zarzutów.

Apel Gardy

Miejsce zdarzenia zostało odgrodzone policyjną taśmą. Śledczy przesłuchali już pozostałe osoby, które mieszkają pod tym samym adresem co zmarły mężczyzna.

Zlecono sekcję zwłok, która ma wykazać dokładną przyczynę zgonu obywatela Słowacji. Śledztwo jest w toku.

Rzecznik Gardy apeluje o kontakt do osób, które mają istotne dla tego śledztwa informacje. Kontakt pod numerami 0 45 440180 lub 1800 666 111 bądź z dowolnym posterunkiem Gardy.