Brutalne pobicie w Irlandii - Garda poszukuje świadków

Skala agresji w Irlandii staje się coraz większa, ostrzegają komentatorzy.

Funkcjonariusze Gardy w Santry prowadzą dochodzenie w sprawie brutalnego pobicia mężczyzny, do którego doszło w niedzielę w Irlandii.

Dochodzenie Gardy

30-kilkuletni mężczyzna został zaatakowany około 4:30 rano przy Larkhill Road w Whitehall Road w Whitehall, Dublin 9. Pobity mężczyzna został przewieziony do pobliskiego szpitala Beaumont, gdzie jego stan określono jako poważny.

Garda w Santry prowadzi dochodzenie w tej sprawie, a miejsce zdarzenia przy Larkhill Road zostało ogrodzone policyjną taśmą. Przeprowadzono tam również badanie techniczne.

Prowadzący śledztwo proszą wszystkich użytkowników dróg, którzy mogą mieć nagrania z kamer (w tym kamer samochodowych) i podróżowali w obszarach Larkhill Road i Collins Avenue w Dublinie 9 w godzinach od 4:00 do 5:00, o udostępnienie tych nagrań funkcjonariuszom Gardy.

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje, proszony jest o kontakt z komisariatem w Santry pod numerem 01 666 4000, poufną linią Gardy 1800 666 111 lub dowolnym posterunkiem Gardy.

Ostrzeżenie dla turystów

Jest to kolejny poważny atak w Dublinie i okolicach, do którego doszło w ostatnich tygodniach.

19 lipca brutalnie pobito amerykańskiego turystę przy Talbot Street. Mężczyzna trafił do szpitala z licznymi obrażeniami, a przez pewnie czas przebywał w śpiączce.

Po tym zdarzeniu ambasada USA w Irlandii wystosowała komunikat dla swoich obywateli, w którym ostrzeżono przed rosnącą skalą agresji w stolicy Irlandii.

Podobne ostrzeżenie dla swoich obywateli w Irlandii wystosowała też ambasada Hiszpanii. Ostrzeżenie usłyszeli również obywatele Kanady i Nowej Zelandii podróżujący do Irlandii.