
Według najnowszych prognoz obecne restrykcje w Irlandii mogą zostać utrzymane przez kolejnych sześć tygodni.
Eksperci ds. zdrowia ostrzegają przed gwałtownym wzrostem liczby zakażeń brytyjskim wariantem koronawirusa w Irlandii.
Dyrektor Medyczny dr Tony Holohan poinformował, że za 60% nowych zakażeń Covid-19 odpowiada właśnie nowy wariant wirusa z Wielkiej Brytanii. Dodał przy tym, iż jest to tendencja wzrostowa.
Brytyjski wariant wykazuje się większą zdolnością transmisji, co oznacza, że w krótkim czasie może prowadzić do zwiększonej liczby infekcji.
Ze względu na zagrożenie drastycznym wzrostem zakażeń rozważane jest więc utrzymanie Poziomu 5 restrykcji przez kolejnych sześć tygodni.
Dyrektor generalny HSE, Paul Reid, po raz kolejny poinformował o rosnącej liczbie hospitalizacji. Powiedział też, że nigdy nie było tak dużej liczby pacjentów leczonych na OIOM z powodu tej samej choroby.
Według najnowszych danych na oddziałach intensywnej terapii z powodu Covid-19 jest 211 osób, a 300 osób spoza OIT otrzymuje wparcie układu oddechowego.