Synoptycy z Met Eireann ogłosili alert pogodowy związany z drastycznym pogorszeniem warunków pogodowych w Irlandii.

Kolejne ostrzeżenia od Met Eireann dla mieszkańców Irlandii – wydano trzydniowy alert pogodowy.

Już jutro mieszkańcy Irlandii powinni przygotować się na bardzo niespokojne warunki pogodowe. Nadciąga sztorm Callum, a wraz z nim ulewne opady deszczu i silny, porywisty wiatr.

STATUS POMARAŃCZOWY:

Dla: Cork, Kerry, Donegal, Galway, Mayo, Sligo, Clare, Dublin, Louth, Wexford, Wicklow, Meath i Waterford

Od: czwartku 11 października 2018 roku od godziny 22:00

Spodziewany jest silny wiatr w porywach sięgający 100 – 130 km/h, a także ulewne i długotrwałe opady deszczu. Możliwe są powodzie i lokalne podtopienia.

STATUS ŻÓŁTY:

Dla: Carlow, Kildare, Kilkenny, Laois, Longford, Offaly, Westmeath, Cavan, Monaghan, Leitrim, Roscommon, Limerick i Tipperary

Od: piątku 12 października 2018 roku od godziny 00:01

Spodziewany jest silny wiatr w porywach sięgający 90 – 110 km/h, a także ulewne i długotrwałe opady deszczu. Możliwe są powodzie i lokalne podtopienia.

Silny i porywisty wiatr może być niebezpieczny zwłaszcza dla mieszkańców części zachodniej i północno-zachodniej. Lokalnie wiatr może osiągnąć prędkość nawet 150 km/h.

Status żółty może zostać podwyższony do pomarańczowego, a nawet czerwonego – synoptycy monitorują sytuację. Mieszkańcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności i zabezpieczenie obiektów znajdujących się w pobliżu domów jak np. trampoliny, meble ogrodowe czy kontenery na śmieci.