Chaos na lotnisku w Irlandii - odwołane loty i opóźnienia

Podróżujących z i do Irlandii w najbliższym czasie czekają spore utrudnienia.

Dziesiątki lotów zostało dzisiaj odwołanych na największym lotnisku w Irlandii. Pasażerowie muszą się też liczyć z opóźnieniami.

Odwołane loty w Irlandii

Powodem chaosu na lotnisku Dublin Airport jest strajk pracowników lotnisk we Francji, którzy protestują przeciwko kontrowersyjnym reformom emerytalnym prezydenta Emmanuela Macrona.

O narastających problemach z powodu strajków we Francji od kilku miesięcy ostrzegają przedstawiciele linii Ryanair.

Na koniec kwietnia strajk francuskich kontrolerów lotów wpłynął na loty korzystające z francuskiej przestrzeni powietrznej. Odwołano wówczas ponad 200 lotów, a poszkodowanych zostało ok. 40 000 pasażerów Ryanair.

Dyrektor Ryanair ostro skrytykował wówczas francuskie władze i przewodniczącą Komisji Europejskiej, Ursulę von der Leyen w związku z tymi zakłóceniami. Wezwał też Komisję do podjęcia działań i ochrony pasażerów.

Lotnisko w Dublinie

Z podanych we wtorek rano informacji wynika, że do tej pory odwołano ponad 30 lotów do i z lotniska w Dublinie.

Przedstawiciele linii Ryanair ostrzegają pasażerów, że strajk ten potrwa do środy rano. Wpłynie to na loty wszystkich linii korzystających z lotnisk we Francji.

Rzecznik Dublin Airport Authority (DAA) zaleca pasażerom bezpośredni kontakt z właściwymi liniami lotniczymi w celu uzyskania informacji na temat ewentualnych zmian konkretnych lotów.