Chłopiec w Irlandii brutalnie pogryziony przez psa

W ostatnich latach wzrosła liczba ataków psów na ludzi i na inne psy w Irlandii.

W niedzielę w godzinach popołudniowych doszło do brutalnego pogryzienia chłopca w hrabstwie Wexford przez psa, o czym informuje portal Independent.ie

Akcja ratunkowa w Irlandii

Z podanych informacji wynika, że pies, który prawdopodobnie jest mieszanką ras pit bull i dog kanaryjski, rzucił się na chłopca, gdy ten bawił się z przyjaciółmi w swoim domu.

Na miejsce wysłano służby ratunkowe, w tym helikopter irlandzkiej straży przybrzeżnej Rescue 117, który przetransportował rannego chłopca do szpitala dziecięcego Crumlin. Stan chłopca określono jako poważny.

Świadkowie zdarzenia opisali je jako „szokujące”, natomiast funkcjonariusze Gardy rozpoczęli dochodzenie mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego ataku.

Z powodu agresji zwierzęcia zdecydowano się wezwać eksperta od lwów. Do uspokojenia psa użyto pistoletu ze środkiem uspakajającym, potem pies został uśpiony.

W ciągu ostatnich kilku lat wzrosła w Irlandii liczba ataków psów na ludzi i na inne psy, jak wynika z opublikowanych danych. W 2016 roku było 250 takich przypadków, lecz od tego czasu obserwuje się wyraźny wzrost liczby ataków. W ubiegłym roku było ich aż 329.

Kampania Dogs Trust Ireland

Wiosną tego roku organizacja Dogs Trust Ireland rozpoczęła kampanię „Be Dog Safe”, która ma pomóc mieszkańcom zachować bezpieczeństwo w pobliżu psów, zarówno w domu jak i poza nim.

Kampania ma szerzyć wiedzę, jak właściwie wchodzić w interakcje z wszystkimi psami, aby uchronić się przed niebezpieczeństwem. Zachęca mieszkańców wszystkich grup wiekowych do nauki mowy ciała psów, aby umieć rozpoznać, gdy te czują się niekomfortowo.

Więcej: dogstrust.ie