Ciało dziecka znalezione w zaparkowanym samochodzie w Irlandii

Funkcjonariusze Gardy rozpoczęli śledztwo w sprawie okoliczności śmierci 6-letniego dziecka w Irlandii.

Trwa intensywne śledztwo w sprawie wyjaśnienia okoliczności śmierci 6-letniego chłopca w Irlandii.

Śledztwo Gardy

W piątek 9 lutego krótko po północy, doszło do znalezienia martwego 6-letniego chłopca w zaparkowanym samochodzie w Dunmore East w hrabstwie Waterford.

Ciało chłopca zostało szybko przetransportowane do Uniwersyteckiego Szpitala w Waterford, gdzie zaplanowano przeprowadzenie sekcji zwłok.

Wyniki tego badania będą kluczowe dla dalszego przebiegu śledztwa, które prowadzi miejscowa Garda, jak poinformowano.

W związku z tragicznym zdarzeniem, w pobliżu miejsca znalezienia ciała, aresztowano kobietę w wieku około 30 lat.

Obecnie jest ona przetrzymywana na posterunku w Waterford, gdzie może być przesłuchiwana przez okres do 24 godzin. Zapewniono jej również niezbędną opiekę medyczną podczas aresztowania.

Dochodzenie

Na potrzeby dochodzenia, miejsce odkrycia ciała zostało zabezpieczone do przeprowadzenia szczegółowych badań kryminalistycznych. Powiadomiono także Biuro Patologa Sądowego oraz lokalnego koronera.

W ramach śledztwa, Garda zamknęła niewielką drogę w rejonie Rathmoylan, około 3 km od wioski Dunmore East, blisko linii brzegowej. Na zablokowanej drodze, będącej ślepym zaułkiem, ustawiono radiowóz.

W oficjalnym oświadczeniu Garda poinformowała, że „wszystkie okoliczności związane ze śmiercią młodego chłopca są obecnie przedmiotem intensywnego dochodzenia”.