Ciężko ranny mężczyzna znaleziony przy drodze w Irlandii

Funkcjonariusze Gardy traktują śmierć mężczyzny jako podejrzaną.

Funkcjonariusze Gardy prowadzą śledztwo w sprawie śmierci 49-letniego mężczyzny w Irlandii.

Śledztwo Gardy w Irlandii

Mężczyzna został odnaleziony nieprzytomny obok pojazdu około godziny 3 nad ranem w niedzielę 8 października. Pojazd stał zatrzymany na trawiastym poboczu w pobliżu Kinsale Road, niedaleko lotniska w Cork.

Służby ratunkowe zostały powiadomione, a na miejsce przybyli funkcjonariusze Gardy oraz ratownicy medyczni. Mężczyzna był nieprzytomny i został niezwłocznie przewieziony do szpitala Cork University Hospital (CUH).

Mimo starań lekarzy usiłujących ustabilizować jego stan, mężczyzna został uznany za zmarłego krótko po przybyciu do szpitala.

Biuro Patologa Stanowego zostało powiadomione. Pełna sekcja zwłok jest planowana na poniedziałek rano w szpitalu CUH.

Dochodzenie

Funkcjonariusze Gardy próbują ustalić okoliczności śmierci mężczyzny i przyczynę widocznych na ciele mężczyzny obrażeń.

Pracują także nad potwierdzeniem tożsamości zmarłego, aby odnaleźć i powiadomić jego krewnych. Śmierć mężczyzny jest traktowana jako podejrzana.

Jednak źródła podkreślają, że charakter trwającego śledztwa zostanie określony na podstawie wyników sekcji zwłok oraz wyników badań toksykologicznych.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez służby w celu przeprowadzenia badań kryminalistycznych i technicznych. Funkcjonariusze rozpoczęli również przesłuchiwanie świadków zdarzenia. Analizowany jest też materiał z kamer monitoringu CCTV z okolicy.

Osoby, które mogą mieć informacje w sprawie tego dochodzenia, proszone są o kontakt z posterunkiem Gardy w Togher w Cork.

Apel skierowano też do kierowców, którzy przejeżdżali tę trasę w sobotnią noc lub wczesnym rankiem w niedzielę i mieli włączone kamery w swoich pojazdach.