POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

W najbliższym czasie może dojść do masowego odwoływania lotów na trasie Irlandia – Polska z powodu strajku.

Od dłuższego czasu trwa spór pomiędzy kontrolerami lotów a centralą Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP). Jeżeli nie dojdzie do porozmumienia, niebo nad Polską może zostać zamknięte dla wszystkich samolotów.

Zamknięcie nieba nad Polską

Przedstawiciele Unii Europejskiej z niepokojem obserwują aktualne wydarzenia w Polsce. Możliwy strajk kontrolerów lotów wpłynie na obsługę lotów krajowych i zagranicznych. W sprawę zaangażowała się Europejska Organizacja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej. Eurocontrol w najbliższym czasie podejmie decyzję czy przestrzeń powietrzna nad Polską zostanie zamknięta.

Możliwe masowe odwoływania lotów

Strajk kontrolerów lotów w Polsce oraz masowe rezygnacje z pracy mogą spowodować, że nie będzie kto miał obsługiwać lotów nad polskim niebem. Jeżeli Eurocontrol podejmie decyzję o zamknięciu przestrzeni lotniczej nad Polską, to nie będą realizowane połączenia lotnicze. Będzie się to wiązało z masowymi odwołaniami lotów.

Co z lotami Irlandia – Polska?

Obecnie nie ma oficjalnych komunikatów na temat odwoływania lotów. Sytuacja jest jednak dynamiczna. Przez to zalecamy sprawdzanie informacji o wykupionych lotach z wyprzedzeniem u przewoźników. Dobrym rozwiązaniem będzie też sprawdzanie oficjalnych komunikatów wydawanych przez zarządy poszczególnych lotnisk.