Dalsza ekspansja sieci sklepów IKEA w Irlandii - podano szczegóły

Szwedzki gigant ogłosił szczegóły planu ekspansji na irlandzkim rynku sprzedażowym.

Szwedzka sieć sklepów IKEA ogłosiła plan dalszej ekspansji na rynku sprzedażowym w Irlandii.

Sieć sklepów IKEA w Irlandii

Już w kolejnych tygodniach nastąpi rozszerzenie współpracy z Tesco Ireland, dzięki której możliwe jest wprowadzenie kolejnych mobilnych punków odbioru zakupionego towaru.

Dzięki sześciu nowym punktom odbioru, IKEA ma na celu zapewnienie dostępnego i korzystnego cenowo serwisu, dzięki któremu klienci będą mogli odebrać swoje zamówienia na w specjalnej wyznaczonej strefie na parkingu lokalnego sklepu Tesco.

Usługa umożliwia klientom bezpłatne odebranie towaru, jeśli wartość zamówienia przekracza 200 euro. Zamówienia poniżej 200 euro wiążą się z opłatą 15 euro.

Rozszerzenie usługi następuje po sukcesie uruchomienia punktów odbioru w w Mitchelstown w hrabstwie Cork, w Drogheda w hrabstwie Louth i w Naas w hrabstwie Kildare w maju br.

Już 4 sierpnia nowe punkty zostaną uruchomione w sklepach Tesco w Newcastle West w Limerick, Ballinasloe w Galway i Youghal w Cork.

W kolejnych tygodniach w ramach stopniowego rozszerzania programu, nowe punkty pojawią się w sklepach Tesco w Tramore w Waterford, Clonmel w Tipperary oraz Distillery Road w Wexford.

Zakupy w IKEA

Podczas składania zamówienia online, klienci przechodzą przez standardową opcję płatności i wybierają usługę odbioru w swoim lokalnym sklepie Tesco.

Podążając za oznaczeniami na parkingach Tesco, klienci dotrą do wyznaczonego punktu odbioru w wybranym przez siebie terminie, gdzie spotkają się z dostawcą, który przekaże im ich zamówienie.

Wcześniej w tym roku Ikea zaprezentowała plan swojego pierwszego centrum dystrybucji na zachodnich przedmieściach Dublina.

Obiekt o powierzchni 450 000 stóp kwadratowych, którego otwarcie planowane jest na początek przyszłego roku, stworzy 120 miejsc pracy i umożliwi IKEI przetwarzanie zamówień online bezpośrednio z Irlandii, co pozwoli zwiększyć dostępność produktów i znacznie skrócić czasy dostawy.

Przedstawiciele IKEA Ireland poinformowali także, iż w kolejnych miesiącach otwarte zostaną kolejne punkty IKEA Plan & Order.

Obecnie na terenie Irlandii działają już cztery takie punkty, a uruchomienie kolejnych planowane jest jeszcze przed końcem tego roku. Firma wciąż rozważa też otwarcie kolejnego dużego sklepu stacjonarnego.