POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Dyrektor Finansowy przekazał najnowsze informacje dotyczące podwyżek cen w popularnej sieci sklepów w Irlandii.

Pod koniec października uruchomiono nowy program recyklingu odzieży „Penneys Textile Takeback” we wszystkich sklepach Penneys w Irlandii.

Sieć sklepów

W ramach programu dla klientów przygotowano specjalne pojemniki, do których można wrzucać odzież, obuwie, torby, ręczniki czy pościel. Następnie rzeczy te będą sortowane, poddawane recyklingowi lub ponownie wykorzystywane.

Teraz popularna w Irlandii sieć sklepów ma kolejną dobrą wiadomość dla swoich klientów. Według przedstawiciela firmy sklepy są bardzo dobrze zaopatrzone na sezon świąteczno-noworoczny.

Pomimo światowych zakłóceń w łańcuchu dostaw udało się zabezpieczyć produkty oczekiwane przez klientów. Mogą wystąpić jedynie niewielkie problemy z dostępem do niektórych towarów.

Natomiast wskutek rosnącej inflacji pojawiły się obawy, że gigant odzieżowy podniesie ceny swoich towarów jeszcze w okresie przedświątecznych zakupów.

Podwyżka cen

Jednak Dyrektor Finansowy Associated British Foods, John Bason, zapewnił, że klienci póki co nie zobaczą podwyżek cen w sklepach Penneys.

Associated British Foods prognozuje znaczny wzrost sprzedaży i zysków w swojej sieci odzieżowej w nowym roku finansowym. W wyniku zamknięcia sklepów w 2020r. i 2021r. firma straciła kilka miliardów funtów.