Dobre informacje na rynku inwestycji w Irlandii

Nowe inwestycje w Irlandii będą miały pozytywny wpływ na lokalnym rynku zatrudnienia.

Grupa Irish Distillers zainwestuje 250 milionów euro w budowę nowej destylarni w Midleton w hrabstwie Cork.

Inwestycja w Cork

Nowa destylarnia powstanie na działce przylegającej do istniejącego obiektu w mieście i docelowo zatrudni 100 osób. Zgodnie z planem prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku, a do realizacji projektu zatrudnionych zostanie do 800 osób.

Inwestycja jest efektem wzrostu sprzedaży whisky Jameson, która jest obecnie najszybciej rozwijającą się irlandzką marką whisky na świecie. Z opublikowanych niedawno wyników finansowych wynika, że po raz pierwszy sprzedano ponad 10 milionów skrzynek tego trunku.

Inwestycja w Limerick

Natomiast w Limerick potwierdzono inwestycje o wartości 100 milionów euro na rozbudowę zakładu firmy Johnson & Johnson Vision. Zakład w Plassey w Limerick jest jednym z największych zakładów produkujących soczewki kontaktowe na świecie.

Inwestycja powiększy możliwości produkcyjne zakładu o instalację w pełni zautomatyzowanych elastycznych linii produkcyjnych.

Dzięki tej inwestycji stworzonych zostanie 80 nowych miejsc pracy na różnych stanowiskach, w tym w zakresie operacji, inżynierii i jakości. Przedstawiciele firmy potwierdzają rozpoczęcie rekrutacji.