Meteorolodzy z Met Éireann mają dobre informacje dla mieszkańców Irlandii.

Po okresie deszczu i mało stabilnej pogody wreszcie pojawiła się nadzieja na powrót lata w Irlandii.

Lato w Irlandii

Meteorolodzy twierdzą, że za kilka dni układ wysokiego ciśnienia nad Irlandią spowoduje znaczną poprawę warunków pogodowych.

Do końca tego tygodnia najwyższe temperatury nie przekroczą 18 stopni Celsjusza, a na przeważającym obszarze kraju będą pojawiać się przelotne opady deszczu.

Sytuacja ma ulec poprawie od wtorku, kiedy pojawi się dużo więcej słońca, a temperatury zaczną rosnąć do wartości ponad 20 stopni Celsjusza.

Według prognozy Met Éireann fala upałów może potrwać kilka dni, być może nawet do końca przyszłego tygodnia. Wszystko zależy od układu ciśnienia, którego odczyt nie jest teraz jeszcze klarowny.

Prognoza pogody w Irlandii

Podobnie uważa Alan O’Reilly z Carlow Weather, według którego „bardziej stabilna pogoda” potrwa co najmniej przez pięć dni.

Nie jest jednak wykluczone, że wysokie temperatury dominować będą w Irlandii dłużej, jednak poznanie więcej szczegółów będzie możliwe na początku przyszłego tygodnia.

To nie koniec lata i wysokich temperatur, twierdzą eksperci. Jest szansa, że tegoroczny rekord temperatury zostanie pobity.

A najgorętszym dniem odnotowanym w Irlandii w tym roku był 16 czerwca, kiedy to słupki rtęci pokazały 23,9 stopni Celsjusza w Phoenix Park w Dublinie.