Osoby wyjeżdżające na wakacje z Irlandii czekają znaczne ułatwienia.

Dobre informacje dla podróżnych w Irlandii – w ten weekend nie powtórzyła się sytuacja, do której doszło na lotnisku w Dublinie w ubiegłym tygodniu.

Podróż z Irlandii

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę lotnisko przyjęło tysiące podróżnych. Czas oczekiwania w kolejkach do odprawy bagażu i kontroli bezpieczeństwa nie jest długi.

W obu terminalach otwarto 12 punktów kontroli, co pozwala na rozładowanie dużych grup pasażerów. Jak do tej pory nie doszło do żadnych opóźnień. W Terminalu 1 najdłuższy czas oczekiwania wyniósł 44 minuty, w Terminalu 2 było to 26 minut.

Zarząd Dublin Airport przypomina pasażerom, by nie pojawiali się zbyt wcześnie na lotnisku. Pozwoli to utrzymać płynny ruch w sektorze kontroli.

Cyfrowe certyfikaty dla podróżnych

Tymczasem osoby planujące wakacyjny wyjazd do Włoch powinny zapoznać się z nowymi wytycznymi dotyczącymi ochrony zdrowia.

Od 1 czerwca przy wjeździe do Włoch nie jest już wymagany od turystów z Irlandii ani cyfrowy certyfikat, ani negatywny wynik testu, ani dowód wyzdrowienia.

Jednak w środkach transportu publicznego oraz w wielu miejscach we Włoszech nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa, przynajmniej do 15 czerwca.

Certyfikatu ani negatywnego wyniku testu nie potrzebują mieć też turyści podróżujący z Irlandii do Hiszpanii, Chorwacji, Belgii czy Grecji.

Więcej: dfa.ie