Dodatek socjalny dla rodzin w Irlandii - podano datę

Jest to jednorazowa płatność i uzależniona jest od wysokości dochodów poszczególnego gospodarstwa domowego w Irlandii.

Już za kilka dni rozpocznie się wypłata dodatku socjalnego w Irlandii. W tym roku ze wsparcia skorzysta około 210 000 dzieci z ponad 120 000 rodzin.

Dodatek socjalny w Irlandii

Z powodu gwałtownego wzrostu kosztów życia w 2022 roku irlandzki rząd przyznał jednorazową podwyżkę wyprawki szkolnej o 100 euro na każde kwalifikujące się dziecko.

Podobnie w tym roku, osoby uprawnione do dodatku BTSCFA, otrzymają dodatkową płatność w kwocie 100 euro na każde dziecko.

Dodatek na ubrania i buty szkolne (Back to School Clothing and Footwear Allowance) wyniesie więc 260 euro dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat, a dla dzieci w wieku powyżej 12 lat będzie to 385 euro.

Back to School

Minister ds. Opieki Socjalnej, Heather Humphreys, poinformowała, że większość przyznanych płatności nastąpi automatycznie, bez konieczności składania wniosku.

Departament przetwarza obecnie te płatności, a beneficjenci otrzymają potwierdzenie informujące ich o ich automatycznym uprawnieniu, na koncie MyWelfare lub pocztą.

Rodziny, które nie otrzymają powiadomienia z wydziału o zautomatyzowanej płatności, powinny złożyć wniosek online na stronie MyWelfare.ie, nawet jeśli otrzymały płatność w zeszłym roku.

Jak potwierdzono już wcześniej, proces wypłacenia dodatku BTSCFA w łącznej kwocie ok. 70 mln euro uruchomiony zostanie w tygodniu rozpoczynającym się 10 lipca.