POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Tysiące osób w Irlandii otrzyma wsparcie w postaci jednorazowej dodatkowej płatności od rządu.

Już w tym tygodniu tysiące osób w Irlandii otrzyma wsparcie w postaci jednorazowej dodatkowej płatności od rządu.

Dodatkowa płatność w Irlandii

O wsparciu poinformowano w lutym, podczas ogłoszenia planu udzielenia pomocy finansowej dla mieszkańców borykających się z rosnącymi kosztami życia.

Czytaj: Wsparcie finansowe dla mieszkańców Irlandii – jest decyzja rządu

Z dodatkowej płatności w ramach Fuel Allowance skorzysta około 390.000 gospodarstw domowych na terenie całej Irlandii. Płatność w kwocie 125 euro otrzymają wszystkie osoby korzystające z tej formy pomocy socjalnej w trwającym właśnie sezonie grzewczym.

Podwyżka cen węgla

Tymczasem jeden z największych dostawców paliw stałych, CPL Fuels, ogłosił, że w najbliższych tygodniach podniesie cenę worka węgla o 7 euro.

Od poniedziałku 14 marca cena jednego worka wzrosła już o 4.50 euro, natomiast drugą podwyżkę w kwocie 2.50 euro zaplanowano na 4 kwietnia.

Przedstawiciele firmy CPL Fuels, powiedzieli, że do wzrostu cen przyczyniły się rosnące koszty surowców i wojna w Ukrainie:

Widzieliśmy skoki cen ropy, nafty i paliwa na pompach i nie inaczej jest w branży paliw stałych. Nie możemy uniknąć tych kosztów i musimy przenieść te koszty na rynek.

Firma twierdzi też, że w ostatnim czasie zaobserwowano zwiększone zapotrzebowanie na węgiel ze strony tych osób, które zwykle ogrzewają swoje domy olejem opałowym.