Domy socjalne w Irlandii - są już nowe osiedla

W kolejnych latach przybędzie jeszcze kilkaset nowych domów, jak twierdzi Rada Hrabstwa w Irlandii.

Minister ds. Mieszkalnictwa, Darragh O’Brien, dokonał oficjalnego otwarcia nowych osiedli domów socjalnych w Irlandii.

Domy socjalne w Irlandii

Budowa znajduje się w czterech lokalizacjach w hrabstwie Clare: w Miltown Malbay, w Tulla, w Ashline i w Lifford, Ennis.

Największa inwestycja w Lifford w Ennis składa się z 61 lokali i została ukończona kosztem 18 milionów euro.

Faza pierwsza z 16 domami jest już ukończona i zamieszkana, natomiast faza druga składa się z 24 domów, które mają zostać ukończone i zamieszkane w nadchodzących tygodniach. Budowa kolejnych 21 domów ma się zakończyć do listopada.

Łącznie 40 domów zostało ukończonych i zamieszkanych w obiekcie Ashline w Ennis, a budżet tej budowy wyniósł 10,5 miliona euro.

Osiedle w Cuinne an Bhroic w Doonaun Tulla będzie składać się z 25 domów. Projekt ten został ukończony już w czerwcu.

Natomiast na osiedlu Baile na mBan przy Ballard Road w Miltown Malbay, które ma zostać ukończone w tym miesiącu, znajduje się kolejnych 27 domów.

Housing for All – plan rządu

Budowa tych osiedli ma łącznie budżet 40 milionów euro i jest prowadzona w ramach rządowego planu mieszkaniowego Housing for All, który potrwa do 2030 roku.

Rada Hrabstwa Clare twierdzi, że zamierza przekroczyć swój cel dotyczący mieszkań socjalnych budowanych w ramach tego planu.

​​Planowanie i realizacja mieszkań socjalnych w hrabstwie znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat, a celem na lata 2022–2026 jest dostarczenie 833 domów, twierdzi Rada.