Domy w Irlandii - czy ta metoda rozwiąże kryzys mieszkaniowy?

Ta technologia ma na celu zwiększenie zrównoważonego rozwoju i wydajności produkcji domów w Irlandii.

Pierwszy w Irlandii i Wielkiej Brytanii projekt mieszkaniowy z wykorzystaniem nowoczesnej technologii został właśnie zaprezentowany w hrabstwie Louth.

Domy w Irlandii

Projekt przy Grange Close w Dundalk obejmuje trzy trzypokojowe mieszkania socjalne o powierzchni 110m² na dwóch piętrach, zbudowane przy użyciu technologii druku 3D.

Nowoczesna technologia druku 3D ma na celu zwiększenie zrównoważonego rozwoju i wydajności produkcji domów w Irlandii. Dzięki niej deweloperzy mogą produkować domy nawet trzy razy szybciej niż to jest w przypadku tradycyjnych metod budowlanych.

Pilotażowy projekt ma na celu zwiększenie efektywności i zdolności produkcji mieszkań w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na mieszkania.

Projekty budowlane

Przed rozpoczęciem projektu Grange Close, dwa dwupokojowe domy zostały pomyślnie ukończone w Droghedzie, także w hrabstwie Louth.

Nowoczesna technologia druku 3D precyzyjnie montuje prefabrykowane komponenty budowlane, takie jak okna, podłogi i drzwi.

Metoda budowlana 3DCP wykorzystuje wielkogabarytowe drukarki 3D na miejscu do tworzenia trójwymiarowych struktur warstwa po warstwie.

Warstwy gotowego betonu są nakładane za pomocą maszyny 3DCP opartej na suwnicy zgodnie z modelem cyfrowym.