Dopłata do rachunków w Irlandii - podano szczegóły

To część wsparcia mającego na celu złagodzenie rosnących kosztów życia w Irlandii.

Trzecia i ostatnia dopłata do rachunków za energię elektryczną w wysokości 150 euro zostanie wkrótce zastosowany na kontach odbiorców w Irlandii.

Dopłata do rachunków w Irlandii

Jest to finalna część wsparcia ogłoszonego w Budżecie na 2024 rok, mającego na celu złagodzenie rosnących kosztów życia w Irlandii.

W ramach tego środka, po dwóch wcześniejszych wypłatach w grudniu i styczniu, beneficjenci będą musieli poczekać o miesiąc dłużej niż zwykle, gdyż trzeci kredyt zostanie zastosowany nieco później.

Mimo że kredyt zostanie przyznany od 1 marca, niektóre gospodarstwa domowe mogą nie zauważyć go na swoich rachunkach aż do kwietnia lub maja, w zależności od terminu płatności rachunków.

Aby otrzymać płatność, należy spełnić określone kryteria. Kredyt na energię elektryczną przysługuje wszystkim krajowym klientom elektrycznym zarejestrowanym u dostawcy energii w Irlandii, zarówno miejskim (DG1), jak i wiejskim (DG2).

Osoby, które posiadają wiele nieruchomości, takich jak domy wakacyjne, otrzymają oddzielny kredyt dla każdego konta.

Informacja dla klientów

Klienci korzystający z systemu przedpłatowego również mogą skorzystać z tego wsparcia. Dostawcy energii skontaktują się z nimi, aby poinformować o zastosowaniu dopłaty na ich kontach, a bliżej czasu jej realizacji, dostarczone zostaną bardziej szczegółowe instrukcje dotyczące sposobu jego wykorzystania.

Jednak niektórzy dostawcy energii, w przypadku liczników PAYG, nie mogą automatycznie zastosować dopłaty do rachunków za prąd. W takiej sytuacji konieczne jest dokonanie doładowania o wartości 10 euro, co umożliwi zastosowanie dopłaty na koncie odbiorcy.

W przypadku jakichkolwiek problemów z otrzymaniem dopłaty, klienci mogą złożyć sprzeciw u swojego dostawcy do 30 czerwca 2024 roku lub skontaktować się z zespołem obsługi klienta Komisji ds. Regulacji Usług Komunalnych (CRU) po pomoc.