POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Klientów w Irlandii czeka niedługo niespodziewanie wysoka podwyżka opłat.

Kolejny dostawca w Irlandii podnosi ceny gazu i energii elektrycznej dla swoich klientów. Nowe ceny zaczną obowiązywać już od 1 maja br.

Podwyżka opłat w Irlandii

Kilka dni temu o swoich podwyżkach poinformowały już inne firmy:

Więcej: Kolejne podwyżki rachunków dla mieszkańców Irlandii

Tym razem to klienci Electric Ireland zostali poinformowani, że będą płacić znacznie więcej za prąd i gaz. Według podanych informacji podwyżka cen prądu wyniesie 23,4%, a cen gazu 24,8%.

Klienci indywidualni będą miesięcznie płacić średnio o 24,80 euro więcej za prąd i o 18,35 euro więcej za gaz. Dla wielu osób te podwyżki są drastyczne, jednak dostawca oferuje pomoc w planie płatności dla klientów, którzy mają problemy w opłaceniu rachunków.

Ceny energii

Electric Ireland ostatnio podniosło ceny w listopadzie 2021r., kiedy podniosło ceny energii elektrycznej o 9,3% i gazu o 7%. Obecne podwyżki nie są zaskoczeniem wobec gwałtownie rosnących cen energii na rynkach hurtowych.

Od 4 kwietnia udzielana będzie natomiast rządowa dopłata do rachunków za energię elektryczną w Irlandii. Według najnowszych doniesień, nie ma obecnie planów udzielenia podobnej dopłaty do rachunków za gaz.