Mieszkańcom Irlandii zaleca się sprawdzanie komunikatów pogodowych na bieżąco.

Nadchodzi drastyczna zmiana warunków pogodowych w Irlandii. W kolejnych dniach wyraźnie odczuwalny będzie spadek temperatur, przy intensywnych opadach deszczu.

Alert ostrzegawczy w Irlandii

W czwartek ma być jeszcze ciepło, z wieloma okresami nasłonecznienia. W dzień temperatury dochodzić będą do 23 stopni Celsjusza. W nocy nadal ciepło – do 14 stopni Celsjusza.

Jednak od piątku rano ma być już chłodniej, a deszczowy front pokryje większy obszar kraju.

Meteorolodzy z Met Éireann wprowadzili żółty alert ostrzegawczy dla mieszkańców wielu hrabstw Irlandii. W niektórych rejonach mogą wystąpić burze.

Alert może zostać przedłużony, jego status może też ulec zmianie. Zaleca się sprawdzanie komunikatów pogodowych na bieżąco.

STATUS ŻÓŁTY

Dla: Munster i Connacht

Od: piątku 24 czerwca od godziny 12:00
Do: soboty 25 czerwca do godziny 12:00

W rejonie Cork, Kerry, Clare, Tipperary, Galway, Mayo, Leitrim, Waterford, Limerick, Roscommon i Sligo spodziewane są intensywne opadły deszczu. Miejscami możliwe podtopienia.

Według prognozy długoterminowej przełom czerwca i lipca zapowiada się raczej deszczowy, przy przeciętnych jak o tej porze roku temperaturach. Nie wyklucza się jednak powrotu wysokich temperatur w połowie przyszłego miesiąca.