Dzieci mogą być odesłane do domu - wskazówki dla szkół w Irlandii

Przedstawiciele HSE udzielili wskazówek dyrektorom szkół w Irlandii.

Do dyrektorów szkół w Irlandii rozesłane zostały listy ze wskazówkami od HSE. To efekt rosnącej liczby infekcji wśród dzieci.

Komunikat do rodziców w Irlandii

Biuro Dyrektora Medycznego w Irlandii potwierdziło, że przyczyną śmierci 4-letniego dziecka była inwazyjna forma zakażenia bakterią Streptococcus A – paciorkowcem grupy A.

Rodzicom w Irlandii zalecono zapoznać się z zaktualizowanym komunikatem HSE. Naczelny Lekarz Irlandii zaapelowała też, aby rodzice zdali się na własny instynkt w ocenie stanu zdrowia swoich dzieci.

Szkoły w Irlandii

Tymczasem dyrektorom szkół udzielono wskazówek dotyczących postępowania wobec rosnącej liczby infekcji wsród uczniów.

W liście zalecono, by dzieci z gorączką, kaszlem i bólem gardła pozostały w domu, aby zwalczyć „znaczący wzrost infekcji wirusowych” i zminimalizować obawy dotyczące inwazyjną formą zakażenia bakterią Streptococcus A.

W praktyce daje to szkołom możliwość odsyłania chorych uczniów do domu, lecz głównym środkiem podjętym przez placówki będzie informowanie rodziców uczniów o zaleceniach HSE.


DOŁĄCZ DO NAS NA YOU TUBE - ZASUBSKRYBUJ::

W liście podkreślono również znaczenie profilaktyki i środków kontroli infekcji, takich jak zakrywanie ust i nosa podczas kaszlu i kichania oraz częste mycie rąk.