Dzień Św. Patryka w Irlandii - spektakularny program

Ogłoszono program największych obchodów tegorocznego Dnia Św. Patryka w Irlandii.

Irlandia po raz kolejny ożyje kolorami i dźwiękami w nadchodzące obchody Dnia Św. Patryka, prezentując bogactwo irlandzkiej kultury i dziedzictwa.

Dzień Św. Patryka – St. Patrick’s Day

W tym roku, od 15 do 18 marca, ulice Dublina rozświetli „Spréach czyli iskra unikalnej irlandzkiej esencji”, która stanie się motywem przewodnim Dnia Św. Patryka, globalnego świętowania irlandzkiej sztuki, kultury i dziedzictwa.

Organizatorzy Festiwalu Świętego Patryka ogłosili trzydniowy kalendarz wydarzeń, które mają na celu uczczenie i świętowanie unikalnego ducha Irlandii i jej mieszkańców.

Z zapowiedzi wynika, że tegoroczna parada, z udziałem 18 korowodów, 14 orkiestr marszowych z Irlandii, Ameryki Północnej i Francji oraz ponad 4 000 uczestników, ma szansę stać się największą Narodową Paradą Świętego Patryka w historii.

Festiwal obiecuje nie tylko parady i występy, ale również warsztaty, gry, konwersacje oraz bogatą ofertę gastronomiczną, a wszystkie wydarzenia dzienne są bezpłatne. Szacuje się, że pół miliona widzów zapełni ulice Dublina, by świętować razem z uczestnikami.

Festiwal w Dublinie to nie tylko okazja do świętowania irlandzkiej tożsamości, ale również moment, w którym Irlandia dzieli się swoją kulturą z całym światem.

Parada Św. Patryka w Irlandii

Burmistrz Dublina, Daithí de Róiste, wyraził swoje szczególne oczekiwania wobec parady oraz plany odwiedzenia Dzielnicy Festiwalowej przy Narodowym Muzeum Irlandii, Collins Barracks, oferującej bogaty program wydarzeń dla każdego, niezależnie od wieku.

Catherine Martin, Minister Turystyki, Kultury, Sztuki, Gaeltacht, Sportu i Mediów, podkreśliła znaczenie święta dla promocji irlandzkiej kultury i talentów na całym świecie, zachęcając jednocześnie odwiedzających z różnych zakątków globu.

Pełna transmisja parady będzie dostępna na żywo na krajowym kanale RTÉ One oraz na całym świecie poprzez RTÉ Player, umożliwiając globalnym fanom Irlandii uczestnictwo w festiwalu z dowolnego miejsca na ziemi.

Pełny program wydarzeń jest dostępny na oficjalnej stronie festiwalu, a organizatorzy zapewniają, że będzie on aktualizowany o nowe punkty programu.