Fala upałów w Irlandii - uwaga na temperatury!

W ciągu kolejnych dni temperatury w Irlandii wzrosną do prawie 30 stopni Celsjusza.

W tym tygodniu w Irlandii pojawią się burze, ostrzega instytut meteorologiczny Met Éireann. Towarzyszyć im będą przy tym bardzo wysokie temperatury.

Fala upałów w Irlandii

W zeszłym tygodniu odnotowano najwyższą w tym roku temperaturę na poziomie 25,7 stopni Celsjusza. Lecz według najnowszej prognozy, mieszkańcy Irlandii mogą spodziewać się jeszcze wyższych temperatur.

W weekend w części kraju pojawiły się opady deszczu, po których wystąpią zamglenia i wyraźny wzrost wilgotności powietrza.

W poniedziałek najwyższe temperatury osiągną poziom 25 stopni Celsjusza, a nocne najniższe temperatury nie spadną poniżej 14 stopni Celsjusza. Wtorek będzie pierwszym z trzech kolejnych dni z temperaturą sięgającą 27 stopni Celsjusza, jak wynika z prognozy pogody.

Burze w Irlandii

Pojawią się jednak burze, szczególnie w środkowej i zachodniej części kraju. Trochę chłodniej ma być na obszarach przybrzeżnych, z powodu morskiej bryzy.

Wilgotne warunki utrzymają się do końca tego tygodnia, a obecne prognozy przewidują bardzo ciepłe noce przy temperaturach od 14 do 17 stopni Celsjusza.

Zgodnie z zapowiedzią Met Éireann w przyszły weekend ma być nadal bardzo ciepło i słonecznie, jednak pojawi się więcej okresów zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu.

Mieszkańcom przypomina się o zachowaniu umiaru podczas ekspozycji na słońce, zwłaszcza w przypadku małych dzieci i osób starszych. Zaleca się picie wody, stosowanie nakrycia głowy i kremów z filtrami ochronnymi oraz przebywanie w cieniu w godzinach południowych.