Gołoledź i opady śniegu w Irlandii - kolejny alert pogodowy

To jeszcze nie koniec zimowych warunków pogodowych w Irlandii.

Po łagodnym weekendzie do Irlandii wracają gorsze warunki pogodowe, jak ostrzega Met Éireann.

Alert pogodowy

Według meteorologów najnowsze mapy pogodowe wskazują na ponowne wystąpienie gołoledzi i opadów śniegu w części Irlandii.

W związku z pogorszeniem warunków wprowadzono żółty alert ostrzegawczy dla mieszkańców. Alert może zostać przedłużony, jego status może też ulec zmianie.

STATUS ŻÓŁTY

Dla: Cavan, Donegal, Monaghan, Connacht, Longford, Louth, Meath, Offaly, Westmeath

Od: poniedziałku 13 marca od godziny 20:00
Do: wtorku 14 marca do godziny 12:00

Opady marznącego deszczu doprowadzą do oblodzenia dróg i chodników. Kierowcom i pieszym zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności.

W nocy z poniedziałku na wtorek przewiduje się spadek temperatur do -2 stopni Celsjusza, jednak z powodu silnego wiatru temperatura odczuwalna będzie znacznie niższa.

We wtorek w ciągu dnia maksymalne temperatury nie przekroczą 7 stopni Celsjusza. W nocy z wtorku na środę będzie wyjątkowo zimno, przy temperaturze -4 stopni Celsjusza. W północnej części kraju spodziewane są opady śniegu.

Prognoza pogody

Wstępna prognoza pogody na długi weekend wskazuje na wyższe temperatury od czwartku – miejscami termometry pokażą nawet 15 stopni Celsjusza.

W Dzień Św. Patryka spodziewane są opady deszczu oraz przejaśnienia przy najwyższych temperaturach od 12 do 15 stopni Celsjusza. Jednak przez podmuchy wiatru odczuwalna temperatura będzie niższa.

Do końca tygodnia dominować będzie w Irlandii front niskiego ciśnienia, a wraz z nim opady deszczu. Możliwe są kolejne alerty ostrzegawcze dla mieszkańców.