Rzecznik Gardy ostrzega rodziców w Irlandii przed niebezpiecznymi pedofilami, którzy zaczepiają małe dzieci.

Według najnowszych informacji jest to dwóch mężczyzn, którzy prawdopodobnie poruszają się samochodem osobowym w niebieskim kolorze.

Alarm został podniesiony, kiedy niebędący na służbie funkcjonariusz Gardy zaobserwował, jak jeden z mężczyzn zaczepiał pod sklepem dziecko. Drugi z mężczyzn siedział w samochodzie.

Świadkowie zgłosili na Gardę, że Alexis Gusto (znany także jako Jason Lydiard) oraz James White widziani byli we wtorek na terenie hrabstwa Tipperary w miastach Carrick on Suir, Kilsheelan i Clonmel. Wcześniej już pojawili się w Newcastle West w hrabstwie Limerick, a także w Bandon w hrabstwie Cork.

Funkcjonariusze Gardy ostrzegają rodziców przed pedofilami i zalecają, by uświadomić dzieciom zagrożenie, jakie może wyniknąć z rozmowy z obcymi osobami.

Zarówno Alexis Gusto, jak i James White to pedofile, którzy mają na koncie liczne przestępstwa na tle seksualnym z udziałem osób nieletnich. Na początku 2018 roku Gusto został zwolniony z aresztu i niedługo potem zaobserwowano niebezpieczną aktywność mężczyzn na terenie Irlandii.