Horror na autostradzie w Irlandii - apel do świadków wypadku

Funkcjonariusze Gardy prowadzą dochodzenie w sprawie wypadku na autostradzie w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy prowadzą dochodzenie w sprawie tragicznego w skutkach wypadku na autostradzie w Irlandii.

Wypadek w Irlandii

Do zdarzenia doszło około godziny 01:00 w nocy z piątku na sobotę na odcinku autostrady M8 w Ballybeg, Mitchelstown w hrabstwie Cork.

Z podanych informacji wynika, że jadący pod prąd kierowca samochodu osobowego zderzył się czołowo z innym, jadącym prawidłowo samochodem osobowym, kierowanym przez 30-kilkuletnią kobietę.

W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł 16-letni pasażer, a kierowca i trzy pozostałe osoby z tego pojazdu zostały lekko ranne.

Kierującą drugim pojazdem kobietę przetransportowano do szpitala Cork University Hospital. Jej obrażenia określono jako poważne, lecz niezagrażające życiu.

Funkcjonariusze Gardy zabezpieczyli miejsce wypadku, aby umożliwić pełną kontrolę techniczną i kryminalistyczną przeprowadzaną przez ekspertów. Tymczasowo wprowadzono też lokalne objazdy, a kierowców poproszono o zarezerwowanie dodatkowego czasu na podróż.

Apel Gardy

Prowadzący dochodzenie funkcjonariusze apelują do świadków zdarzenia o kontakt pod numerami 025 84833 lub 1800 666 111 bądź z dowolnym posterunkiem Gardy w Irlandii. Szczególnie pomocne może być nagranie z wideorejestratorów bądź telefonów komórkowych.

Niektóre irlandzkie media podają też, że pierwszy pojazd przewożący nastolatków miał „interakcję z funkcjonariuszem Gardy” na krótko przed tym śmiertelnym wypadkiem. Rzecznik Gardy nie komentuje tych doniesień.

Potwierdzono jedynie, że sprawa została zgłoszona do komisji rzecznika praw obywatelskich Garda Síochana (GSOC) przez nadinspektora Gardy zgodnie z sekcją 102(1) ustawy Garda Síochána z 2005 r.

Artykuł ten przewiduje skierowanie do GSOC przez An Garda Síochána „każdej sprawy, która wydaje się wskazywać, że zachowanie członka Garda Síochána mogło spowodować śmierć lub poważny uszczerbek zdrowia osoby”.