Huragan Betty w Irlandii - brak prądu, powalone drzewa, powodzie

Huraganowy deszcz i wiatr wyrządziły znaczne szkody w wielu rejonach Irlandii.

Trwa usuwanie skutków huraganu Betty, który wraz z początkiem weekendu uderzył w Irlandię.

Huragan Betty w Irlandii

Wiatr o sile do 130 km/h pozostawił dziesiątki tysięcy osób bez prądu, a ulewne opady deszczu spowodowały powodzie.

W wielu miejscach drogi były nieprzejezdne wskutek powalonych drzew, gałęzi i rumowisk.

Sieć ESB Networks potwierdziła uszkodzenia sieci elektrycznej, które wpłynęły na nieco ponad 70 000 domów, gospodarstw rolnych i firm w Irlandii. Najbardziej dotknięte obszary to hrabstwa na południowym wschodzie, a także północna część Dublina, Dundalk, Portlaoise i Kilkenny.

Powódź w piątek wieczorem spowodowała zakłócenia w ruchu na niektórych drogach w hrabstwie Cork, a w hrabstwie Waterford łódź wyrwała się z miejsca do cumowania i uderzyła w port w Dungarvan.

Wiele meczów i imprez plenerowych zostało odwołanych w piątek wieczorem i w sobotę rano. Łódź ratunkowa Castletownbere została zwodowana przy silnym wietrze, aby udać się z pomocą dwóm marynarzom, których jacht wpadł w tarapaty na północnym brzegu zatoki Kenmare w hrabstwie Kerry.

Brak prądu w Irlandii

Niestety z powodu skali uszkodzeń sieci elektrycznej, niektórzy mieszkańcy w lokalnych obszarach mogą pozostać bez dostawy prądu na noc, jak poinformowano.

Osoby poszkodowane brakiem prądu mogą sprawdzać bieżące aktualizacje dotyczące przewidywanego czasu naprawy awarii na stronie www.PowerCheck.ie.