POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Już za kilka dni huragan Dennis ma wpłynąć na pogorszenie warunków pogodowych w Irlandii.

Jeszcze nie zdążyliśmy zapomnieć o huraganie Ciara, a już meteorolodzy z Met Eireann ostrzegają przed gwałtownym pogorszeniem warunków pogodowych w najbliższy weekend.

Do Wielkiej Brytanii i Irlandii zmierza kolejny niż, który zgodnie z obowiązującym nazewnictwem określono jako huragan Dennis. Zgodnie z prognozą huragan dotrze do Irlandii już w sobotę.

Czytaj: Sztormy i huragany w Irlandii – Met Eireann i Met Office mają pełną listę 

Na obecną chwilę nie wiadomo jaka będzie jego siła, synoptycy twierdzą, że Dennis nie będzie tak silny jak huragan Ciara. Więcej informacji na temat zagrożenia ze strony huraganu Dennis będzie dostępnych najwcześniej w środę wieczorem.

Wtedy meteorolodzy z Met Eireann będą w stanie określić czy należy ogłosić alerty pogodowe i wskażą rejony najbardziej narażone na uderzenie huraganu. Mieszkańcy Irlandii powinni śledzić komunikaty Met Eireann na bieżąco.

Na stronie instytutu czytamy, że w sobotę 15/02/2020 w ciągu dnia temperatury sięgać będą nawet 12 stopni Celsjusza, lecz w tym dniu spodziewać się można intensywnych opadów deszczu i silnych podmuchów wiatru