Intensywne deszcze i burze w Irlandii - alert pogodowy

Najnowsze prognozy nie przynoszą dobrych wieści dla mieszkańców Irlandii – nadchodzą intensywne opady deszczu i burze.

Mimo krótkotrwałej poprawy pogody, mieszkańcy Irlandii muszą przygotować się na kolejne niekorzystne zjawiska atmosferyczne.

Alert pogodowy w Irlandii

Instytut meteorologiczny Met Éireann wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu, które mogą prowadzić do lokalnych podtopień i utrudnień w podróżowaniu.

Synoptycy wydali ostrzeżenie przed opadami deszczu dla hrabstw Cork, Waterford i Kerry, obowiązujące od 1:00 do 13:00 w najbliższy poniedziałek.

Spodziewane są nie tylko intensywne opady, ale i złe warunki do podróżowania oraz słaba widoczność.

Pogoda w całym kraju będzie zmienna przez cały tydzień. Już w nocy z niedzieli na poniedziałek przewiduje się rozprzestrzenianie się trwałych opadów deszczu na większość kraju, a temperatura spadnie do 9-12 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody w Irlandii

Poniedziałek przyniesie rozległe i miejscami intensywne opady na terenie całego kraju, z możliwością przejaśnień w południowo-zachodnich rejonach w godzinach popołudniowych.

Temperatury będą wahać się od 14 do 17 stopni Celsjusza, a w nocy spadną do 7-10 stopni Celsjusza, z opadami deszczu i mżawką.

We wtorek mieszkańcy Irlandii mogą spodziewać się zmiennej pogody, z deszczem głównie na północnym i południowym obszarze kraju. Najwyższa temperatura wyniesie od 14 do 18 stopni Celsjusza, a nocą temperatura spadnie do 8-11 stopni Celsjusza.

Prognozy na środę wskazują na możliwość silnych ulew, choć dzień zapowiada się na zmienny, z okresami słonecznymi i opadami deszczu. Maksymalne temperatury osiągną od 16 do 20 stopni Celsjusza, najcieplej na zachodzie przy lekkich wschodnich wiatrach.

Czwartek również przyniesie mieszankę deszczu i słońca, ale z możliwością silnych, burzowych opadów, które mogą prowadzić do lokalnych podtopień. Temperatury w ciągu dnia osiągną od 18 do 21 stopni Celsjusza.