Internet w Irlandii - nowe bezpłatne narzędzie dla użytkowników

Dzięki tej usłudze użytkownicy w Irlandii mogą szybko i łatwo sprawdzić, jakie są dostępne opcje i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Komisja Regulacji Komunikacji (ComReg) udostępniła nowe internetowe narzędzie dla użytkowników w Irlandii.

Internet szerokopasmowy w Irlandii – Broadband

To bezpłatne narzędzie dla konsumentów, o nazwie Broadband Checker, ma pomóc mieszkańcom Irlandii sprawdzić dostępność internetu szerokopasmowego w ich okolicy.

Narzędzie dostępne na stronie ComReg.ie umożliwia użytkownikom znalezienie dostępnych opcji internetu szerokopasmowego w ich lokalizacji. Aby z niego skorzystać, wystarczy wpisać Eircode lub adres.

Jeśli internet szerokopasmowy jest dostępny lub planowany, narzędzie wyświetli mapę z wybraną lokalizacją oraz tabelę zawierającą informacje o operatorach sieci, rodzaju internetu oraz jego prędkości.

Ponadto można zobaczyć listę dostawców usług, którzy mogą oferować internet na danej sieci. Operatorzy sieci obecnie wymienieni w Broadband Checker to NBI, Open Eir, Siro i Virgin Media.

Komunikacja w Irlandii

ComReg podkreśla, że łączność jest kluczowa dla wszystkich, ponieważ spędzamy coraz więcej czasu online.

Na swojej stronie internetowej oferuje dodatkowe porady i informacje dotyczące usług szerokopasmowych i mobilnych oraz technologii, które mogą pomóc konsumentom dokonać najlepszego wyboru.

Wśród tych zasobów znajdują się narzędzia, które pozwalają porównać opcje mobilne i szerokopasmowe od różnych dostawców oraz mapa zasięgu sieci mobilnej w kraju.

Więcej: comreg.ie