Irlandia światowym liderem w tym sektorze - potrzeba 400 osób

Obecnie ten amerykański gigant zatrudnia w Irlandii już ponad 6500 osób.

Boston Scientific zainwestuje 80 mln euro i stworzy 400 nowych miejsc pracy w Clonmel w hrabstwie Tipperary.

Praca w Irlandii

Amerykańska firma zajmująca się technologią medyczną planuje rozszerzenie swoich możliwości produkcyjnych oraz badawczo-rozwojowych.

Inwestycja dotyczyć ma rozbudowy powierzchni produkcyjnej i biurowej, rozpoczęto też rekrutację w różnych obszarach, w tym w produkcji, inżynierii, jakości, łańcuchu dostaw oraz badaniach i rozwoju.

Firma prowadzi już Centrum Doskonałości w zakresie dodatków medycznych, w którym wytwarzane są wyroby medyczne dla pacjentów cierpiących na choroby serca, zaburzenia neurologiczne, kamicę nerkową oraz choroby trzustki, dróg żółciowych i przełyku.

Inwestycja w Irlandii

Inwestycja została wsparta przez rząd za pośrednictwem IDA Ireland, której przedstawiciele z zadowoleniem przyjęli plany Boston Scientific.

Także premier Irlandii, Leo Varadkar, pozytywnie zareagował na informacje o tej inwestycji:

Irlandia jest światowym liderem w sektorze nauk przyrodniczych, a decyzja firmy o ponownej inwestycji w Clonmel świadczy o prawdziwym zaufaniu do talentów i dostępnej infrastruktury.

W swoich trzech zakładach w Irlandii (w Galway, Cork i Clonmel) firma zatrudnia ponad 6500 osób. W zeszłym roku amerykański gigant ogłosił plan zainwestowania 100 mln euro w zakładzie w Galway i utworzenie tam 300 nowych miejsc pracy.