Jest akt oskarżenia w sprawie śmierci Polaka w Irlandii

Mężczyzna podejrzewany o dokonanie zbrodni pojawił się w sądzie w Irlandii.

Zarzuty napaści ze skutkiem śmiertelnym zostały postawione mężczyźnie w sprawie zdarzenia, które miało miejsce w hrabstwie Tipperary.

Śmierć Polaka w Irlandii

27-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania, ale pochodzący z Polski, został oskarżony o napaść z obrażeniami ciała na 32-letniego mężczyznę w Ballycrana, Kilcross, w hrabstwie Tipperary.

Mężczyźnie postawiono zarzuty podczas specjalnego posiedzenia Sądu Rejonowego w Nenagh. Sprawa dotyczy zdarzeń, które miały miejsce między 26 a 27 grudnia 2023 r.

32-latek, który wynajmował dom z innymi osobami, świętował swoje urodziny w noc św. Szczepana. Garda znalazła go w stanie nieprzytomnym w jednym z pokoi na parterze domu, a wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Jego ciało zostało później przewiezione do Szpitala Uniwersyteckiego w Waterford na sekcję zwłok. Wyniki sekcji nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Sprawa w sądzie

Oskarżony, który był wspierany przez tłumacza języka polskiego, nie wypowiedział się podczas krótkiego przesłuchania.

27-latek został tymczasowo aresztowany i ma ponownie stawić się przed sądem w Nenagh w najbliższą środę.

Prokurator poinformował, że będzie sprzeciwiać się zwolnieniu za kaucją. Adwokat oskarżonego powiedział, że w tej chwili nie będzie wnioskował o kaucję, ale może to uczynić podczas następnej rozprawy sądowej.

Sędzia uznała wniosek o darmową pomoc prawną po złożeniu oświadczenia o sytuacji materialnej oskarżonego.

Garda przeprowadziła techniczne badanie miejsca zdarzenia i kontynuuje dochodzenie, opierając się na wynikach sekcji zwłok.