Jest wstępna prognoza pogody na długi weekend w Irlandii

Meteorolodzy w Irlandii przedstawili najnowszą prognozę na zbliżający się June Bank Holiday weekend.

Met Éireann ostrzega, że początek czerwca może być okresem niesprzyjającej pogody. Są też jednak dobre informacje dla mieszkańców Irlandii.

Prognoza pogody w Irlandii

Według Met Éireann, ten tydzień może być miesiącem pełnym pogodowych niespodzianek:

  • Wtorek: Opady deszczu i mżawki nad Ulsterem szybko ustąpią rano, pozostawiając dzień pełen słońca i przelotnych opadów. Lokalnie możliwe są intensywne opady, zwłaszcza na północnym wschodzie. Najwyższe temperatury od 14 do 18 stopni przy umiarkowanych południowo-zachodnich wiatrach.
  • Środa: Zachmurzone niebo i przelotne opady deszczu oraz mżawki rano. Po południu zrobi się jaśniej, z długimi słonecznymi okresami i jedynie nielicznymi przelotnymi opadami. Maksymalne temperatury wyniosą od 15 do 18 stopni przy umiarkowanych do świeżych północno-zachodnich wiatrach.
  • Czwartek: Prognozy na czwartek przewidują jasny dzień z jedynie nielicznymi przelotnymi opadami. Najwięcej słońca spodziewane jest na wschodzie i południu kraju. Najwyższe temperatury od 14 do 18 stopni, najcieplej na południowym wschodzie.
  • Piątek: Piątek zapowiada się przeważnie suchy z okresami słonecznymi. Temperatury od 14 do 18 stopni przy umiarkowanych północno-zachodnich wiatrach.

Bank Holiday weekend

Natomiast nadchodzący długi weekend (June Bank Holiday) zapowiada się słonecznie i ciepło, z wysokimi temperaturami w całym kraju.

Obecnie modele pogodowe pokazują, że sobota pozostanie sucha. Zachmurzenie będzie się zmieniać, a najwyższe temperatury będą wahać się od 14 do 18 stopni (lokalnie do 20 stopni).

Według Alana O’Reilly z Carlow Weather wysokie ciśnienie będzie dominować w długi weekend, „z piękną pogodą od piątku, która może utrzymać się aż do poniedziałku.”