"Kamień milowy" w budownictwie w Irlandii - potrzeba 200 osób

Uruchomienie zakładu produkcyjnego ma wpłynąć na poprawę sytuacji mieszkaniowej w Irlandii.

Trwa rekrutacja do zakładu produkcyjnego w Irlandii, który kiedyś był jednym z największych pracodawców na południowym wschodzie kraju.

Praca w Irlandii

Dwa lata temu firma NUA Manufacturing kupiła dawną fabrykę Brauna w Carlow i zainwestowała 50 mln euro, aby przekształcić ją w zakład do produkcji ram drewnianych i lekkich ram stalowych.

NUA jest własnością Glenveagh Properties, jednego z największych producentów domów w kraju, a gotowe domy zostaną wysłane na teren firmy budowlanej.

Produkcja w Carlow ma się rozpocząć w ciągu najbliższych dwóch tygodni i będzie obejmowała wyprodukowanie gotowego domu w zaledwie 90 minut – lub średnio 45 minut w połączeniu z innymi działaniami firmy w Arklow i Dundalk.

W zakładzie w Carlow przewidziano stanowiska dla 200 osób, a sam zakład znajduje się w idealnej lokalizacji dla nowego obiektu budowlanego, jak twierdzi dyrektor produkcji NUA, John McLoughlin.

Domy w Irlandii

Na początku czerwca dawną fabrykę Brauna w Carlow odwiedził Minister ds. Mieszkalnictwa, Darragh O’Brien.

Minister z entuzjazmem zareagował na informacje dotyczące nowych inwestycji. Jego zdaniem produkcja NUA Manufacturing to „kamień milowy” w budownictwie w Irlandii.

Działalność fabryki w Carlow zwiększy możliwości podaży nowych domów na terenie całej Irlandii, a przy tym są to domy „najwyższej jakości zbudowane zgodnie z najwyższymi wymogami”, jak stwierdził minister O’Brien.