POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Mieszkańcy Irlandii nadal unikają opłacenia tego rachunku, przez co mogą nawet trafić przed sąd.

Inspektorzy koncesji telewizyjnej (TV Licence) w Irlandii planują w wakacje przeprowadzenie kontroli w domach mieszkańców.

Kontrole w Irlandii

Brak uiszczonej opłaty TV Licence może skutkować sprawą w sądzie, grzywną do 1000 euro, a nawet karą pozbawienia wolności.

Pracownicy An Post ostrzegają, że oglądanie treści z serwisów streamingowych typu Netflix czy YouTube przez Smart TV także wymaga opłacenia abonamentu.

Mieszkańcy, którzy podłączają dowolny typ odbiornika telewizji cyfrowej do monitora, również są zobowiązani do posiadania ważnego abonamentu. Podobnie jest z oglądaniem dowolnych programów telewizyjnych nadawanych na monitorze przez łącze szerokopasmowe.

Opłata TV Licence

Według najnowszych danych nadal duża liczba mieszkańców Irlandii uchyla się od opłacania rachunku TV Licence, który wynosi 160 euro na okres 12 miesięcy.

Inspektorzy An Post najczęściej ostrzegają przed mandatem i dają kilka dni na uregulowanie płatności. Jeśli jednak po tym czasie abonament nie jest opłacony, trzeba się liczyć z karą w wysokości 1000 euro (lub 2000 euro za kolejne wykroczenia).

W przypadku dalszego uchylania się od opłat sprawa trafia do sądu, a wtedy należy uregulować zaległy rachunek i dodatkowo zapłacić karę grzywny wyznaczoną przez sąd.

Więcej: tv.licence.ie