Kara tysięcy euro dla właścicieli psa w Irlandii

Zaatakowana przez psa mała dziewczynka w Irlandii otrzyma zadośćuczynienie za odniesione obrażenia.

Pięcioletnia dziewczynka, która została zaatakowana przez psa cztery lata temu, zawarła ugodę w Sądzie Najwyższym w Irlandii.

Atak psa w Irlandii

Poszkodowana miała 19 miesięcy, gdy spacerowała ze swoją mamą w pobliżu swojego domu w hrabstwie Galway.

Pies rasy golden retriever rzekomo podszedł od tyłu, zacisnął szczęki na głowie małej dziewczynki, przewrócił ją i potrząsał nią.

Twierdzono, że pies trzymał dziecko twarzą do ziemi, podczas gdy matka dziewczynki kopała i biła go, próbując zmusić go do puszczenia jej córki.

Dziecko zostało przewiezione do lokalnego szpitala, a następnie przetransportowane do szpitala w Dublinie, gdzie przeszło operację z powodu licznych ran ciętych skóry głowy. Spędziła w szpitalu pięć dni.

Sprawa w sądzie w Irlandii

Dziewczynka wniosła sprawę do sądu, za pośrednictwem swojej matki, przeciwko właścicielom tego psa.

Twierdzono, że pies zaatakował i ugryzł dziecko, oraz że właściciele nie zdołali właściwie kontrolować ani powstrzymać psa, mimo że wiedzieli lub powinni byli wiedzieć, że pies ma skłonność do atakowania lub gryzienia ludzi.

Zarzucano również, że nie ostrzeżono przechodniów o psie ani nie założono mu kagańca lub nie przeszkolono go odpowiednio, aby zminimalizować ryzyko ataku.

Według raportu chirurga plastycznego, dziewczynka została z bliznami na skórze głowy i górnej części karku, które się zagoiły i nie będzie potrzebna dalsza operacja.

Sędzia zatwierdziła zawartą między stronami ugodę, zgodnie z którą poszkodowana dziewczynka otrzyma 115 000 euro zadośćuczynienia.