Katastrofa budowlana w Irlandii - rodzina w szpitalu

Pięć osób z obrażeniami trafiło do szpitala po zawaleniu się 100-letniego pubu w Irlandii.

Pięcioosobowa rodzina trafiła do szpitala po tym, jak zawalił się 100-letni pub w Irlandii.

Wypadek w Irlandii

Zdarzenie miało miejsce we wtorek 31 października w wiosce Kilkelly, w hrabstwie Mayo. Służby ratunkowe pojawiły się na miejscu przed godziną 9:00 rano, gdy doszło do zawalenia się budynku, w którym przebywała 5-osobowa rodzina.

Rodzina, która wynajmowała mieszkanie powyżej pubu poprzez AirBnB, szczęśliwie nie odniosła tragicznych w skutkach obrażeń, co mieszkańcy wioski określili jako „cud”.

Informacje o zdarzeniu zostały potwierdzone przez rzecznika Gardy, który poinformował, że pięć osób zostało przewiezionych do szpitala, gdzie otrzymały niezbędną opiekę medyczną.

Stan wszystkich poszkodowanych powoli ulega poprawie po tym dramatycznym zdarzeniu, jak stwierdzono.

Dochodzenie Gardy

Świadkowie zdarzenia wskazali, że furgonetka budowlana zaparkowana przed pubem zapobiegła gorszym konsekwencjom, gdyż złagodziła upadek, gdy ludzie spadali z łóżek na ślizgających się materacach. Wielu mieszkańców uważa, że gdyby nie ta furgonetka, sytuacja mogłaby zakończyć się tragicznie.

Trwa dochodzenie w sprawie przyczyn zawalenia się budynku, a główna ulica w Kilkelly pozostaje zamknięta, z lokalnymi objazdami, aby zapewnić bezpieczeństwo w rejonie zdarzenia.

Zasilanie, które zostało przerwane w wyniku incydentu, zostało w pełni przywrócone, a sprawa została zgłoszona w Zakładzie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (HSA) w Irlandii.